Klub Sportowy

Taniec sportowy jest młodą dyscypliną, która w naszym kraju pojawiła się na początku XX wieku. Stanowi element kultury fizycznej, łączy w sobie zarówno elementy sztuki jak i sportu. Tancerze uczą się panowania nad ciałem, techniki ruchu, gry aktorskiej, ale również uczestniczą w wydarzeniach sportowych gdzie rywalizują z innymi zawodnikami.
Współczesne tańce towarzyskie powstały z wymieszania się różnych tradycji tanecznych z kilku kontynentów – Europy, obu Ameryk i Afryki.

Taniec towarzyski turniejowy dostarcza wielu estetycznych przeżyć i sportowych emocji zarówno współzawodniczącym ze sobą parom, jak i widzom oglądającym turnieje taneczne. Taniec jednoczy grupę osób nim zainteresowanych (uczy samodyscypliny, odpowiedzialności).

Na turniejach pary rywalizują w dwóch stylach tanecznych:

  • tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep
  • tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, paso-doble, jive

Taniec towarzyski to sport kwalifikowany – posiada przepisy Amatorskiego Tańca Sportowego ustalone przez Polskie Towarzystwo Taneczne. Jest on pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF), która z kolei jest zrzeszona w Międzynarodowej Komisji Olimpijskiej.

Jeżeli jesteś zainteresowany podjęciem treningów w naszej sekcji sportowej to prosimy o kontakt. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Gwarantujemy opiekę doświadczonych trenerów tańca., którzy odnoszą światowe sukcesy oraz posiadają najmowe informacje.

Spróbuj z nami podbić parkiety Polski a w przyszłości Świata!!!

SKONTAKTU SIĘ Z NAMI + 48 791 701 209

ZNAJDŹ NAS I OBSERWUJ